Agroturystyka – odrodzenie w branży.
19/01/2022
Oczko wodne – królestwo wodne w ogrodzie.
23/01/2022

Zioła w pigułce – lubczyk ogrodowy.

Ta popularna bylina wyróżnia się pierzastymi liśćmi oraz grubym, podziemnym kłączem. Lubczyk ogrodowy, znany doskonale w całej Europie już w czasach średniowiecza, wyróżnia się też swoimi właściwościami. Jest bardzo prosty w hodowli. Można go sadzić bezpośrednio w glebie w ogródku lub ogrodzie w donicach na zewnątrz, także na balkonach. Jednak z powodzeniem można go hodować w doniczkach dekoracyjnych w domu np. parapecie. Na szczęście jest to roślina nie potrzebująca za dużo uwagi i rośnie dość szybko.

Jest to popularna przyprawa, a jednocześnie roślina lecznicza, która może nam pomagać w walce z licznymi przypadłościami. W jaki sposób możemy korzystać z leczniczej mocy lubczyku ogrodowego? Jakie problemy możemy rozwiązywać przy jego wsparciu?
O leczniczych właściwościach tej rośliny decydują znajdujące się w niej substancje. Są to przede wszystkim olejki lotne, kwasy organiczne oraz kumaryna. To właśnie dzięki nim, korzenie oraz kłącze lubczyku ogrodowego może być wykorzystywane jako naturalny lek na wiele przypadłości. Jakich? W medycynie naturalnej lubczyk ogrodowy zyskał uznanie jako ta roślina lecznicza, która świetnie sprawdza się w walce z toksynami zalegającymi w ludzkim organizmie. Wynika to z faktu, iż lubczyk ogrodowy działa moczopędnie, dzięki czemu skutecznie oczyszcza nasze ciało. Z mocy lubczyku ogrodowego można korzystać zatem w walce ze stanami zapalnymi. Ta roślina lecznicza jest też cennym wsparciem dla tych, którym dokuczają problemy związane z pracą górnych dróg oddechowych oraz dla kobiet, które mają problemy z bolesnymi miesiączkami.

Warto też pamiętać, że lubczyk jako przyprawa może się rewelacyjnie sprawdzić w naszej kuchni. Może być z powodzeniem stosowany jako dodatek do zup, a w szczególności do rosołu. Dodaje smaku i niesamowitego aromatu. Jest jednym z podstawowych składników Magii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *