Mieczyki – kwiaty które ozdobią każdy ogród.
11/02/2022
Meble ogrodowe – jakie gatunki drewna warto wybrać?
18/02/2022

Dynia – dlaczego warto ją jeść?

Dynia jest jednym z tych warzyw, które w jesiennym menu zajmują bardzo ważne miejsce. I dobrze, bo ten wspaniały dar natury to nie tylko wyjątkowy smak, ale i moc korzyści dla zdrowia. Co warto wiedzieć o dyni i wpływie, jaki zdrowa dieta z jej udziałem ma na nasze zdrowie?
Dynia to niewiele kalorii, za to sporo błonnika, dzięki czemu dieta z takim dodatkiem sprzyja pięknej sylwetce. Warzywo to dostarcza nam jednocześnie wielu cennych witamin i minerałów. Nie brak w nim fosforu, cynku i potasu, sporo w niej też nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E. Ten, kto włączy dynię do swej diety, ten z pewnością sporo zyska. To warzywo świetnie sprawdza się w walce z wolnymi rodnikami, dzięki czemu zapewnia lepsze samopoczucie oraz skuteczniejszą ochronę przed wieloma chorobami. Dynia jest też bardzo dobrym źródłem beta-karotenu, mającego ogromne znaczenie i dla naszych oczu, i dla naszej skóry. Większa odporność, mniej problemów z sercem i układem naczyniowym oraz sprawniej pracujący przewód pokarmowy – oto główne powody, dla których warto jeść dynię.

Polecamy uprawę tego warzywa w swoich ogródkach, gdyż oprócz wartości kulinarnych, które te warzywo ma bezdyskusyjnie, to jest ono też świetną ozdobą ogrodu. Piękny pomarańczowy kolor nadaje uroku w ogrodzie, a duże kwiaty dyni, nie tylko że są jadalne to zdobią także ogród. Jeśli poszukujecie narzędzi do ogrodu takich jak , grabki, spulchniacze, łopaty, grabie, a także zestawy narzędziowe to zapraszamy serdecznie do sklepu TwójPasaż.pl – najniższe ceny w internecie, szybka wysyłka, zadowolą każdego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *