Jak uprawiać pomidory?
24/04/2017
Pralka turystyczna z wirówką
25/05/2018

Sokownik – 100% soku w soku

Letnia i jesienna obfitość owoców cieszy każdego ogrodnika. Po okresie ciężkiej pracy i systematycznej pielęgnacji roślin, zaczynamy widzieć efekty swojej pracy. Czasem owoców jest tak dużo, że nie nadążamy z ich przerabianiem. Jednym ze sposobów na pyszne i zdrowe przetwory jest nowoczesny sokownik.

 

 

Sokownik jest prosty w obsłudze

To nie jest trudne w obsłudze urządzenie. Składa się z kilku części wykonanych ze stali szlachetnej, które łatwo jest złożyć razem. Dolny garnek – pierwszy po lewej stronie – jest pojemnikiem na wodę:

 

 

Środkowy jest pojemnikiem zbierającym gotowy sok. On także ma zainstalowany wężyk z zaciskiem, dzięki któremu na bieżąco przelewamy sok do przygotowanych wcześniej pojemników lub naczyń.

 

 

Górny garnek ze szklaną pokrywą – na zdjęciu po prawej stronie –  jest pojemnikiem na owoce. To z niego, podczas działania pary wodnej, sok przez dziurkowane dno spłynie do środkowego pojemnika (pojemnik po lewej stronie na zdjęciu).

Jakość sokownika a jakość soku

Stal szlachetna jest higieniczna, łatwa do mycia i bardzo trwała. Takie naczynia nie odkształcają się i są szczelne. To gwarantuje, że proces pozyskania soku jest efektywny i trwa możliwie krótko.

 

Ważną informacją jest to, że sokownik można używać na każdym typie kuchenek. To oznacza także, że sok można przygotować w domu, ale również na kuchence w altanie na działce, by go od razu spożyć. Nie ma lepszych i smaczniejszych sposobów na ugaszenie pragnienia latem, niż napoje na bazie prawdziwych soków 100%.

Soki owocowe z dodatkami

Jeśli uprawiasz zioła, nie zapomnij, że można je dodać do partii przerabianych owoców i w ten sposób wzbogacić smak soku. Jabłko z miętą będzie orzeźwiające, a mieszanie różnych owoców da nam zaskakujące bogactwem smaków wieloowocowe soki. Warto poeksperymentować, by cieszyć się pełnią letnich i jesiennych owocowych przysmaków. Także dzięki wekowaniu soków, najintensywniejsze smaki lata zostaną z nami w długie, zimowe wieczory.

Sok 100% w codziennej diecie

Sokownik pozwala zachować zdrową dietę. Naturalne soki, bez sztucznych i niezdrowych dodatków czy słodzików, są niskokaloryczne, łatwostrawne i bardzo zdrowe. Rozcieńczane wodą nadal są smaczne, a prawie nie mają kalorii. Nawet osoby na dość restrykcyjnych dietach mogą się cieszyć bogactwem smaków natury z własnego ogrodu. Soki z sokownika są idealne także dla dzieci, bo prócz bogactwa witamin i mikroelementów, pomagają wyrobić zdrowe nawyki picia niesłodzonych zdrowych napojów. Trzeba z tego potencjału w pełni skorzystać!

 

 

TEKST JEST SPONSOROWANY PRZEZ SKLEP INTERNETOWY TWÓJPASAŻ.PL

 

Admin

mm
mm

2 Comments

  1. Marek pisze:

    Zakupiłem i muszę przyznać, że jakość sokownika jest super! Elementy są dopracowane, wielkość dla mnie idealna. Pierwsze soki już są zrobione. Polecam

  2. Basia pisze:

    Mam małe wnuki, dzięki sokownikowi daję im do picia najlepsze co mogę. W moim ogrodzie działkowym zbieram zdrowe i świeże owoce – to najlepsze, co mogę im dać jako babcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *