Żurawina – polecamy do przydomowej uprawy
30/09/2019
Jakie altany narzędziowe wybrać?
18/02/2020

Porządki jesienne – jak je usprawnić?

 

Jesień to czas zbierania plonów. To wielka satysfakcja, gdy po dwóch sezonach dbania o rośliny, widzimy efekty naszej pracy. Jednakże po dojrzeniu owoców, liście z nich zaczynają opadać, I znów musimy je sukcesywnie zgrabiać. Chyba nikt tego nie lubi, prawda? Jak usprawnić porządki jesienne w ogrodzie? Podpowiadamy w tym artykule.

 

Tradycja kontra nowoczesność

 

Gdy stawiamy na tradycyjne rozwiązania, wybieramy podstawowe narzędzia ogrodowe. Z chodników i ścieżek liście usuniemy najszybciej dzięki miotle przystosowanej do użytku zewnętrznego. Bardzo popularnym modelem jest miotła z gęstym, plastikowym włosem, która odporna jest na działanie wilgoci.  Do zmiatania suchych liści czy piasku świetna jest miotła z gęstym i sztywnym włosiem ze słomy. Dzięki niej każdy chodnik będzie wyglądał nienagannie!

 

 

 

W czym przenosić zmiecione liście? Niezastąpione są metalowe wiadra. Trwałe, łatwe do czyszczenia i wygodne do przenoszenia. Jeśli wybierzemy wiadro z pokrywą, na pewno znajdzie ono jeszcze wiele zastosowań w ogrodzie.

 

     

 

Zgarnianie śniegu zimą jest zawsze wyzwaniem. Gdy tylko trochę naprószy – świeży możemy zmieść. Gdy jest go dużo, poradzi sobie z nim tylko łopata do śniegu. Ma wystarczająca wielkość i wytrzymałość, by poradzić sobie z usunięciem ciężkiego i lepkiego śniegu.

 

 

Porządki jesienne – postaw na nowoczesność

 

Zamiatarki spalinowe to urządzenia wielofunkcyjne. Przede wszystkim błyskawicznie omiatają duże połacie typu: podjazd, chodnik czy droga dojazdowa. Wiele z nich ma zmienne moduły do różnych czynności, dzięki którym można ich używać zimą także jako pług śnieżny.

 

Nieduża zamiatarka ręczna

 

Zamiatarka wielofunkcyjna

 

Zamiatarki znacząco ułatwiają i przyspieszają sezonowe prace na posesji. To niezastąpione urządzenia, które komfortowo pozwolą się uporać z pracami, które wykonywane ręcznie, nie mają końca. Dodatkowa część – pojemnik, który doczepiony do zamiatarki działa jak szufelka na zmiatane drobne na liście, śmieci lub rozlane płyny, pozwala na dokładne sprzątanie, bez przemiatania brudu obok sprzątanej powierzchni.

 

Tak skomplikowane urządzenia mają szereg udogodnień technicznych. Aby zapobiec poważnym uszkodzeniom maszyny, zainstalowano przełącznik ciśnienia oleju, który automatycznie wyłącza silnik przy niskim poziomie oleju lub zapobiega uruchomieniu silnika. Zamiatarka ma osobny napęd na oba koła oraz osobny napęd na szczotki maszyny. Prędkości do przodu i do tyłu można indywidualnie regulować za pomocą 5 biegów do przodu i 2 do tyłu.

 

Myjka ciśnieniowa do zadań specjalnych

 

Planując porządki jesienne, sprawdźmy na posesji, co po sezonie letnim powinniśmy wyczyścić. Wilgoć na zewnątrz i letnia pogoda sprzyjają narastaniu na różnych powierzchniach mchu i zabrudzeń organicznych. Warto jest pozbyć się takich zanieczyszczeń. Tylko jak?

 

   

 

 

 

Myjki ciśnieniowe to super efektywne urządzenia do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Ich ogromną zaletą jest to, że środkiem czyszczącym jest w nich… woda pod ciśnieniem. To korzystne dla środowiska rozwiązanie w stylu EKO. Każdy, kto choć raz czyścił meble ogrodowe i elementy ogrodowej architektury czy próbował czyścić elewację lub poplamiony chodnik, wie, jak jest to uciążliwe. Myjka ciśnieniowa w takich przypadkach to naprawdę bardzo pomocne urządzenie. Sprawdzi się także do mycia samochodu – jeśli zdarzało nam się to robić ręcznie, docenimy skuteczność takiego urządzenia.

 

      

 

ADMIN
mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *