Jaki leżak ogrodowy wybrać?
10/03/2020
Kwiaty mieczyki – ozdoba każdego ogrodu
12/03/2020

Naturalne sposoby na komary i muchy

 

Kończy się zima, niedługo zrobi się ciepło i znów powróci letni problem. Niechciane latające owady w sypialni i w domu. Domowa chemia przeciwko owadom to ostateczność. Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy są jakieś naturalne sposoby na komary i inne owady latające?

 

 

Jakie są naturalne sposoby na komary?

Komary to, co prawda, małe stworzonka, jednak potrafią skutecznie zepsuć nocny wypoczynek, urlop nad wodą czy pobyt na działce. Na szczęście jest kilka sprawdzonych i jednocześnie naturalnych sposobów na walkę z komarami. Dobrze jest wiedzieć, że są liczne rośliny, które odstraszająco działają na komary.

 

Rośliny odstraszające komary

 

Warto jest posadzić takie rośliny w swoim ogrodzie albo na balkonie. Takie odstraszające działanie będzie mieć kwiat pelargonii, bazylia, kocimiętka, komarzyca. Wielu hodowców lawendy twierdzi, że również ona sprawia, że w sąsiedztwie komarów jest mniej. Oprócz tego warto na parapecie rozłożyć plasterki cebuli i zostawić je na noc.

 

   

 

   

 

Odstraszająco na komary działa także większość olejków eterycznych. Możemy więc swoje ubranie skropić olejkiem eukaliptusowym, herbacianym, cytrynowym albo tymiankowym. Aura nielubianego przez owady zapachu stworzy ochronną barierę.

 

 

Jerzyk to nie jeż

 

Mało kto słyszał pewnie o jerzyku – małym ptaku wędrownym, który właśnie najczęściej się żywi komarami. Warto więc stworzyć w pobliżu domu dogodne warunki dla jerzyków. Ocieplanie budynków w miastach i zasłanianie kratkami otworów wentylacyjnych, które jerzyki traktowały jak miejsca do gniazdowania, spowodowało zmniejszanie się ich ilości. W tej chwili wiele ruchów społecznych buduje hotele dla jerzyków – wysoko umiejscowione domki lęgowe, gdzie ptaki te bezpiecznie gniazdują, oczyszczając okolicę z komarów.

 

 

Moskitiera w salonie i w sypialni

 

Moskitiery montowane w oknach i na drzwiach, są skuteczną osłoną przed niechcianymi w mieszkaniu owadami. Dzięki nim nie mamy w okresie wiosennym i letnim komarów, much i os. Możemy być spokojni o pozostawioną żywność i bezpieczeństwo dzieci.

 

       

 

Moskitiery nad łóżko  są nie tylko praktyczne, ale też bardzo dekoracyjne. W ciągu dnia wyglądają romantycznie i stylowo, w nocy dają komfort spokojnego snu dzieciom i dorosłym.

 

 

Bardzo popularne stały się ostatnio lampy owadobójcze. Są bardzo proste w obsłudze i niezwykle skuteczne. Dzięki nim znikają komary z mieszkania a na werandzie jest ich zdecydowanie mniej. Warto zatem poznać ten asortyment i przemyśleć zakup produktu, który będzie nam pomocny przez lata.

 

Lampa owadobójcza o nowoczesnym, eleganckim wyglądzie.

 

 

 

 

Popularny model lampy do postawienia i podwieszenia.

A gdy już komar ukąsi?

 

Jeśli już zdarzy się, że komar nas ukąsi, albo nasze dziecko, rankę można posmarować miodem, który jest przeciwzapalny i ułatwia gojenie. Równie skuteczne będzie przyłożenie do spuchniętego miejsca kostki lodu.

 

   

 

ADMIN
mm
mm

1 Comment

  1. Basia pisze:

    Dla mnie? Najlepszy sposób to moskitiera w oknach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *