Ławki ogrodowe – którą wybrać?
04/03/2020
Jakie krzesła ogrodowe wybrać?
05/03/2020

Jaki wybrać komplet mebli ogrodowych

Wielu z nas lubi spędzać wolny czas w ogrodzie czy na działce. Niekiedy przeraża nas jednak perspektywa urządzania wszystkiego od podstaw. Jeśli chcemy posiedzieć w ogródku, trzeba przecież mieć na czym. Podobnie chcąc zorganizować rodzinny obiad czy grilla na świeżym powietrzu, musimy gdzieś usadzić gości. Przyda się również stół, na którym będziemy mogli serwować posiłki. Jak szybko i sprawnie urządzić strefę relaksu w swoim ogrodzie tak, aby mieć gdzie przyjąć gości czy po prostu wypić kawę? Dla osób zabieganych i lubiących gotowe rozwiązania, najlepszym wyborem będą komplety mebli ogrodowych.

 

Duży czy mały komplet mebli ogrodowych?

 

 

Małe zestawy mebli sprawdzą się na balkonie. Będą również dobrym rozwiązaniem, jeśli nie posiadamy dużej rodziny lub lubimy posiedzieć w ogrodzie samotnie, delektując się ciszą i spokojem. Tradycyjny mały zestaw ogrodowy to okrągły stolik z dwoma krzesłami. Możemy wybrać modele ze stali, rattanu czy drewna.

 

 

Dla liczniejszych rodzin polecamy duże zestawy ogrodowe, które liczą nawet osiem miejsc siedzących. Zajmą one w ogrodzie lub na tarasie więcej miejsca, jednak pomieszczą stosunkowo więcej osób przy jednym stole.

 

 

Stół z krzesłami, ławkami czy z sofą?

W zależności od upodobań i preferencji możemy wybrać tradycyjne zestawy stołowe z krzesłami. Dysponujemy kompletami zarówno z drewna, rattanu czy metalu. Krzesła świetnie sprawdzą się, jeśli lubimy urządzać rodzinne grille czy jeść posiłki na świeżym powietrzu.

Równie dobrym, nieco mniej zobowiązującym rozwiązaniem są zestawy, w skład których wchodzi stół z ławkami. Możemy wybrać zarówno eleganckie drewniane modele, jak i bardziej turystyczne. Te drugie bez problemu zabierzemy ze sobą na camping, działkę lub na plenerowy piknik.

 

Dla bardziej wymagających klientów polecamy wygodne zestawy mebli ogrodowych z wygodnymi kanapowymi poduchami, które posiadają piankę Quick Dry. To nowoczesne i piękne meble, które gwarantują większy komfort siedzenia, niż w przypadku tradycyjnych krzeseł czy ławek. Podobnie zestawy z rattanu składające się na przykład z dwuosobowej sofy, leżanki, fotela i stolika do kawy, to doskonały i praktyczny wybór dla dużej rodziny. Do zestawu dołączone są poduszki, dzięki którym meble będą wygodne w użytkowaniu.

 

Dodatkowe akcesoria do mebli ogrodowych

Ważnym akcesorium, które warto zakupić, jest odpowiedni pokrowiec na meble ogrodowe. W łatwy sposób możemy schować pod nim meble w przypadku złej pogody. Pomoże on utrzymać je w dobrym stanie na dłużej. Co ważne, poduszki ogrodowe zabezpieczone w ten sposób nie mokną na deszczu, więc nie pleśnieją. Również zabezpieczone przed długą ekspozycją na słońcu, długo będą wyglądać perfekcyjnie, zachowując żywe kolory. Pokrowce zapobiegają także gromadzeniu się na meblach liści czy spadów owocowych. Mogą one spowodować trwałe i rozległe plamy, których nie uda nam się już usunąć.

 

 

 

 

Który zestaw będzie dla nas odpowiedni?

Jeśli cenimy sobie tradycyjną stylistykę, warto zainwestować w ponadczasowe drewno, które dobrze prezentuje się w swoim naturalnym środowisku, jakim jest ogród.

Największą ilość gości na przyjęciu pomieścimy przy kompletach składających się ze stołu z krzesłami. Zestawy z sofami to natomiast wyjątkowy komfort i wygoda na czas wspólnego relaksu. Ponieważ sofy są zazwyczaj trzy lub czteroosobowe, możemy na przykład połączyć dwa zestawy ze sobą i uzyskać dzięki temu większą liczbę miejsc siedzących.

ADMIN

mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *