Jakie dekoracje do ogrodu wybrać?
03/03/2020
Ławki ogrodowe – którą wybrać?
04/03/2020

Jakie wybrać ogrodzenia ogrodowe?

Nawet jeśli na co dzień lubimy przyjmować gości, czasami pragniemy odrobiny spokoju i prywatności. Kawa wypita na działce czy w ogródku wspólnie z sąsiadem może być miłym przerywnikiem dnia. Co jednak jeśli sąsiad ma psa, który lubi biegać po naszej działce i plądrować zasadzone z sercem kwiatki? Nie będzie to powód do radości. Każdy z nas ma prawo do prywatności czy chwili spędzonej w samotności. W domu raczej nie będzie problemu ze znalezieniem odosobnionego miejsca. Inaczej wygląda to, jeśli przebywamy na otwartej przestrzeni. W takiej sytuacji warto naszą przestrzeń zwyczajnie ogrodzić. Jakie ogrodzenia ogrodowe wybrać?

 

Szczelne i bezpieczne ogrodzenia ogrodowe

Jeśli chcemy dokładnie zabezpieczyć cały teren naszej działki, dobrym pomysłem będzie stara i sprawdzona metoda siatki ogrodzeniowej. Taki płot jest stosunkowo trwały i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nasza działka ma niestandardowe wymiary? To nie problem, ponieważ dodatkowym atutem siatki wykonanej z drutu lub z tworzywa jest łatwa możliwość jej przycinania. Są one również odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wybierając drut pokryty specjalnym tworzywem, możemy zapewnić skuteczną ochronę przed rdzą.

 

 

Jeśli chcemy uzyskać jeszcze więcej prywatności, posadźmy przy siatce żywopłot lub rośliny pnące, które nie tylko osłoną nas przed niechcianymi gośćmi, ale równie nadadzą ogrodowi niecodzienny charakter.

 

 

Świetną opcją są maty z naturalnych materiałów, takich jak wiklina czy słoma. Można nimi zasłonić określone miejsca siatki drucianej lub plastikowej, tak by dawały w wybranych miejscach dające prywatność przepierzenia.

 

 

Chwila prywatności na działce

Mimo tego, że nasza działka czy ogród z zewnątrz są ogrodzone, dalej możemy nie czuć się zbyt swobodnie. Dodatkową strefę do relaksu, odrobinę cienia czy osłonę przed wiatrem możemy uzyskać, stosując ogrodzenie z technorattanu.

 

 

To piękne i nowoczesne rozwiązanie dostępne jest w wielu kolorach. Do wyboru mamy plecionki od jasnego po ciemny brąz oraz zieleń. Dzięki temu łatwo jesteśmy w stanie wkomponować osłonę w otoczenie. Jest to szczególnie istotne, jeśli dbamy o wygląd naszej działki. Zbyt toporne i odstraszające wyglądem ogrodzenie może skutecznie zepsuć naszą ciężką pracę, poświęconą na dbanie o ogródek i pielęgnację roślin.

 

     

Ogrodzenia na balkon

Produkty z technorattanu świetnie sprawdzą się w ogrodzie, ale również na tarasie czy na balkonie. Dobrym pomysłem będzie także parawan imitujący bambus. Przy jego pomocy możemy skutecznie stworzyć prywatną i komfortową strefę nawet na odsłoniętym balkonie. Prywatność i komfort to coś, o co bez wątpienia warto dbać. Odpowiedni wybór siatki czy osłony może wpłynąć na to, jak często będziemy korzystać z pełni uroków ładnej pogody. Kawa na balkonie w sprzyjających warunkach z pewnością pozwoli nam się zrelaksować i zregenerować siły.

 

 

Wybór materiału, z którego wykonane są ogrodzenia i przepierzenia balkonowe warto dostosować do naszych potrzeb i upodobań. Dostępnych jest wiele modeli od bardziej tradycyjnych po nowoczesne. Styl i kolorystykę bez większego problemu możemy zatem dostosować do naszego domu czy działki. Pamiętajmy, że to, czym otoczymy naszą działkę z zewnątrz, będzie miało równie ważny wpływ na jej wygląd, jak to, co się na niej znajduje. Nie zapominajmy zatem o jakości ogrodzeń.

ADMIN

mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *