Jakie altany narzędziowe wybrać?
18/02/2020
Jakie wybrać pergole ogrodowe?
26/02/2020

Jakie pawilony ogrodowe wybrać?

Kiedy tylko na dworze robi się ciepło, lubimy spędzać jak najwięcej czasu poza domem. Zbyt mocne słońce, podobnie jak deszcz, z powodzeniem może zepsuć nie jedną plenerową imprezę. Skuteczną ochroną przeciw niesprzyjającym warunkom pogodowym może być pawilon ogrodowy. Czym różnią się poszczególne modele i jaki będzie dla nas odpowiedni?

Pawilony ogrodowe Idealne do przydomowego ogródka

Namioty ogrodowe z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie w przydomowym ogródku czy na działce. Sprawdzą się również w handlu jako miejsce do ekspozycji towarów oraz na imprezy plenerowe czy festyny. Różnią się między sobą między innymi kolorem, kształtem czy materiałem, z jakiego zostały wykonane.

 

   

 

Wielkość pawilonu trzeba dostosować do potrzeb rodziny i ilości miejsca w ogrodzie. Można wybrać samo zadaszenie. Osłoni ono biesiadników przed słońcem czy deszczem. Nie zapewni jednak ochrony przed wiatrem. W tej sytuacji warto jest przemyśleć opcję zadaszenia z dwiema ściankami lub najlepiej czterema. Przy takim wariancie możemy być spokojni, że pawilon sprawdzi się na każdą okoliczność.

 

   

 

Ścianki  możemy podwieszać lub ściągać, zależnie od bieżących potrzeb. Do niektórych modeli namiotów ogrodowych można też dokupić moskitierę. To praktyczne rozwiązanie na ciepłe, letnie wieczory.

 

 

Pawilony ogrodowe dla handlowców

Szukając odpowiedniego namiotu do wykorzystania w handlu czy na imprezy plenerowe, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Namiot powinien być wykonany z wytrzymałego i wodoodpornego materiału, powinien chronić, zarówno przed deszczem, jaki szkodliwym promieniowaniem UV. Istotna jest również konstrukcja takiego pawilonu, która powinna być zarówno mocna, jak i stabilna. Stelaż powinien być odporny na korozję i wytrzymały na zużycie. Jeśli pawilon będzie często przenoszony, warto zdecydować się na taki z automatycznym stelażem. Sprawi to, że montaż, demontaż, jak i transport tego produktu nie powinien być problemem.

 

     

Pawilony ogrodowe przydomowe

Większość z nas chociaż raz spotkała się z sytuacją, kiedy niespodziewany deszcz zepsuł długo wyczekiwane przyjęcie w ogrodzie. Dzięki namiotom ogrodowym możemy zapomnieć o tym problemie. Do wyboru mamy tradycyjne pawilony na przykład w kształcie kwadratu, prostokątu, owalu lub okrągłe. Bez względu na wybrany model, każdy skutecznie ochroni nas przed słońcem, jaki niespodziewanym deszczem.

 

             

Kształt, kolor, z oknami czy bez

Pawilony ogrodowe dostępne są w różnych kształtach – kwadraty, prostokąty, koliste, wieloboki. Gama kolorystyczna jest równie bogata i warto ją dostosować do własnych potrzeb. Duże pole do popisu będą miały w tej kwestii osoby ceniące sobie zarówno zastosowanie praktyczne, jak i nienaganny wygląd i dopasowanie, z pozostałymi elementami ogrodu.

Wybierając pawilon do swojego ogrodu, należy także zwrócić uwagę na jego wielkość. Duże pawilony pozwolą na schowanie pod nimi stołu i krzeseł lub ogrodowych mebli wypoczynkowych. Pamiętajmy jednak, że w przypadku silnego wiatru lub burzy może zaistnieć potrzeba schowania pawilonu. Pawilony ogrodowe nie są przeznaczone do użytku całorocznego. Ze względu na porywiste wiatry czy ciężar śniegu nie zaleca się zostawiania pawilonu w ogrodzie po sezonie. Na zimę powinny być one składane i przechowywane w suchym miejscu.

ADMIN

mm
mm

1 Comment

  1. Mat pisze:

    Pawilony ogrodowe to super sprawa. Warto w nie zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *