Porządki jesienne – jak je usprawnić?
17/10/2019
Jakie pawilony ogrodowe wybrać?
26/02/2020

Jakie altany narzędziowe wybrać?

Zadbany ogródek to miejsce, gdzie lubimy odpoczywać i spędzać czas z najbliższymi. Ten, kto próbował swoich sił z uprawianiem ogródka, powinien wiedzieć, że zajęcie to wymaga sporo pracy oraz posiadania odpowiednich narzędzi. Jeśli nie chcemy, aby w naszym ogrodzie panował bałagan, warto mieć je gdzie przechowywać. Dobrym do tego miejscem są altany narzędziowe.

 

Altana narzędziowa 2,73 m², domek na narzędzia

Metalowy domek narzędziowy

Dawniej schowki na narzędzia wykonywano samemu z drewna lub blachy. W dzisiejszych czasach możemy pozwolić sobie na zakup gotowej altany do samodzielnego montażu. Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne gwarantują nowoczesne materiały najwyższej jakości oraz stabilne konstrukcje. Ważny również jest odpowiedni przepływ powietrza, aby zapobiec tworzeniu się pleśni i nieprzyjemnego zapachu. Trzeba zatem zwrócić uwagę, czy altana wyposażona jest w otwory wentylacyjne.

 

Wentylacja w wolno stojącej altanie ogrodowej jest konieczna.

Przede wszystkim funkcjonalność

Altany narzędziowe stworzone zostały z myślą o zapewnieniu miejsca na przechowywanie narzędzi i akcesoriów ogrodowych. Decydując się na zakup altany, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej funkcjonalność. Niezależnie od rozmiaru schowka powinniśmy mieć możliwość maksymalnego jego wykorzystania. Ciekawym rozwiązaniem są altany z drzwiami rozsuwanymi na boki. Dzięki nim możemy ustawiać narzędzia swobodnie na całej powierzchni schowka.

 

         

Duża czy mała altana narzędziowa?

Wybierając rozmiar ogrodowego schowka, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze aktualne i przyszłe potrzeby. Altana może służyć nam do przechowywania takich narzędzi jak łopaty czy grabie. W takim wypadku nie będziemy potrzebowali zbyt dużo miejsca i możemy zdecydować się na altanę niewielkich rozmiarów. Jeśli jednak będziemy chcieli przechowywać w nim sprzęty, takie jak kosiarka czy meble ogrodowe, warto zainwestować w coś znacznie większego.

 

 

Mamy możliwość wyboru altanek różnej wielkości i warto z tego skorzystać. Większy schowek możemy lepiej zorganizować i wyposażyć w regały z półkami, dzięki czemu będzie panował w nim większy porządek. Domek narzędziowy to jeden z dodatków do ogrodu. Posiadacze mniejszych działek nie zawsze mogą pozwolić sobie na domki dużych rozmiarów. W takiej sytuacji warto zdecydować się na coś mniejszego.

Czy wygląd altany ma znaczenie?

Dbając o ogród i chcąc stworzyć w nim komfortowe warunki do odpoczynku i relaksu, warto wziąć pod uwagę kwestie estetyki każdej ogrodowej budowli. Zgrabne i estetyczne altany ogrodowe mogą wręcz dodać uroku naszej działce. Analogicznie: zbyt duże i szpetne domki mogą nie tylko zabrać sporą część powierzchni działki, ale również ją wizualnie przytłoczyć.

Altana narzędziowa to pomieszczenie, które może pomóc w lepszej organizacji prac ogrodowych. Dodatkowo narzędzia i sprzęt do prac ogrodowych, gdy są właściwie przechowywane, będą nam długo i bezawaryjnie służyć. Jej zakup będzie również ważnym krokiem ku temu, aby na naszej działce zapanował w końcu upragniony porządek. Przy wyborze odpowiedniego domku narzędziowego należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością oraz trwałością wykonania, by takie pomieszczenia służyło nam przez lata.

ADMIN

mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *