Jakie meble rattanowe wybrać?
05/03/2020
Jaki leżak ogrodowy wybrać?
10/03/2020

Jaki stół ogrodowy wybrać?

 

Ogród to miejsce, gdzie chętnie spędzamy czas sami, z rodziną czy przyjaciółmi. Już z początkiem wiosny lubimy organizować w nim mniejsze lub większe imprezy. Jedną z nich jest wspólne grillowanie. Niezbędnym i praktycznym meblem okazuje się w takiej sytuacji stół ogrodowy. Jak wybrać idealny stół do naszego ogrodu czy na działkę?

 

Stół ogrodowy – jaki rozmiar i kształt?

Stoły ogrodowe występują w różnych rozmiarach i kształtach. Od małych okrągłych lub kwadratowych po duże prostokątne. Jaki rozmiar stołu ogrodowego powinniśmy wybrać? Przed wyborem warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze potrzeby. Czy nasza rodzina jest liczna, czy składa się tylko z dwóch osób? Jak często będziemy przyjmować gości? Czy chcemy zakupić stół na przydomowy ogród, czy raczej na działkę?

 

 

     

 

Małe stoły ogrodowe

Mniejsze stoły sprawdzą się, jeśli nie mamy dużej rodziny i niespecjalnie często zapraszamy gości. Będą o wiele łatwiejsze w przenoszeniu, można je ustawić również na balkonie. Jeśli chcemy zabierać stolik ze sobą nad wodę czy działkę, warto zakupić model składany, który po złożeniu nie będzie zajmował dużo miejsca.

 

 

   

Duże stoły ogrodowe

Większe stoły ogrodowe sprawdzą się idealnie w czasie wspólnego grillowania czy podczas letniego posiłku jedzonego na zewnątrz. Bez problemu pomieścimy przy nich większą ilość osób. Duża ilość miejsca zapewni swobodę i przestrzeń podczas użytkowania.

 

     

 

Jeśli zdecydujemy, że duży stół jest dla nas odpowiedni, warto zastanowić się nad zakupem kompletu ogrodowych mebli. W taki wypadku wybrany stół możemy nabyć na przykład z kompletem krzeseł lub z ławkami, a nawet z leżakiem i parasolem. To ważne, gdy zależy nam na spójnym wyglądzie wszystkich mebli ogrodowych.

 

 

Łatwa pielęgnacja i odporność na warunki atmosferyczne

Wśród szerokiej oferty stołów do ogrodu znajdziemy modele z plastiku, z drewna, z metalu czy z betonu. Jaki materiał będzie dla nas odpowiedni? Stoły metalowe są trwałe i zazwyczaj mają gładką strukturę, która jest łatwa do czyszczenia i nie wymaga konserwacji. Większość z nich może być przechowywana na dworze nawet poza sezonem, ale warto jest je wtedy osłonić pokrowcami ogrodowymi. Z tego asortymentu znajdziemy stoły i zestawy stołowe w różnym zakresie cenowym, które z pewnością zapewnią komfort użytkownikom i bezproblemowo posłużą przez długie lata.

 

 

Jeśli zależy nam na tanim i praktycznym rozwiązaniu, powinniśmy zdecydować się na stół wykonany z plastiku. Taki stół będzie lekki i wygodny w przenoszeniu oraz stosunkowo łatwy w pielęgnacji. Mamy dużą możliwość wyboru odnośnie do rozmiaru i kształtu takiego mebla. Stół plastikowy powinniśmy jednak po sezonie przechowywać w zamkniętym pomieszczeniu, należy o tym pamiętać czy wyborze jego rozmiaru.

 

 

 

Ponadczasowe meble ogrodowe

Stół drewniany to ponadczasowy design, który stylistyką łatwo wpasuje się do każdego ogrodu. Świetnie sprawdzi się na imprezy czy posiłki na świeżym powietrzu. Decydując się na stół drewniany, warto wziąć pod uwagę stoły wykonane z drewna tekowego lub akacjowego, ponieważ są one stosunkowo odporne na warunki atmosferyczne.

 

 

 

Drewniane meble ogrodowe będą pięknym i praktycznym wyposażeniem balkonu czy ogrodu, należy jednak pamiętać, że potrzebują odrobinę więcej wysiłku przy pielęgnacji. Wymagane jest ich regularne olejowanie, a w zależności od rodzaju drewna np. specjalne przechowywanie poza sezonem. Drewno egzotyczne z czasem zmienia barwę, co jest naturalnym procesem. Jednak takie meble, nawet po latach,  zawsze wyglądają pięknie i stylowo.

 

ADMIN

mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *