Porządki jesienne – jak je usprawnić?
17/10/2019
Kalendarz biodynamiczny październik 2019
25/11/2019

Dekoracje świąteczne do ogrodu

 

W sezonie jesienno-zimowym ogród wieczorem tonie w ciemnościach. W najlepszym razie podświetlony jest chodnik czy wjazd na posesję typowymi lampkami ogrodowymi . Tego rodzaju oświetlenie nie tworzy jednak bajkowej aury świątecznej, która tak wszystkich zachwyca. Jakie zatem wybrać dekoracje świąteczne do ogrodu,  by przez całą zimę ogród wyglądał bajkowo? Podpowiadamy najnowsze trendy.

 

Dekoracje świąteczne do ogrodu

 

Umiejętnie dobrane dekoracje świetlne podkreślą najciekawsze miejsca w ogrodzie i na posesji, tworząc efektowne aranżacje. Drzewa czy krzewy pozbawione liści w ciągu dnia nie prezentują się okazale. Jednakże podświetlone setkami punktów LED lub obwieszone ogromnymi soplami świetlnymi LED , znacząco zyskują na wyglądzie.

 

       

 

             

Praktyczne siatki LED i kurtyny LED

 

Siatki i kurtyny LED są okazałymi dekoracjami świecącymi, które dzięki swojej formie są łatwe do instalacji. Plastyczne i giętkie siatki są idealne do oświetlania obiektów przestrzennych. Krzewy, klomby, drzewka to obiekty, których oświetlenie lampkami na pojedynczym przewodzie, wymaga zawsze sporo pracy i czasu. Inaczej jest z siatką, którą zarzucamy na obiekt, stabilizujemy jej brzegi i to wszystko. A efekt jest wyjątkowy!

 

 

Świetlna kurtyna LED

 

Kurtyny LED to idealne dekoracje do podświetlenia elewacji budynków. Na płaskich powierzchniach prezentują się najlepiej i tworzą wizualną ścianę światła. Kurtyny mogą być jednokolorowe lub wielokolorowe, w zależności od wybranego wariantu. Mogą też świecić stałym światłem lub, jeśli w zestawie jest programator, w ustawiony przez użytkownika jeden z efektownych wariantów.

 

 

Efektowne girlandy LED

 

Girlandy LED są niezwykle lubiane przez użytkowników. Są łatwe do podwieszenia i dają uroczy efekt. Zwisające z poziomego przewodu podświetlone odcinki różnej długości, dają efekt świetlistej mgiełki. Ostatnio pojawiły się w ofercie girlandy świecące jednocześnie w dwóch kolorach, co daje bardzo elegancki efekt. Złoto i srebro w jednym zestawie? Teraz to się podoba!

 

 

Nowoczesne świecące węże LED

 

Węże LED to nowoczesne i bardzo efektowne oświetlenie. Podkreśla ono w bardzo mocny sposób wszelkie ozdabiane nimi detale. Gzymsy, okna, obramowanie wejścia, balustrada czy pień drzewa? Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a efekt nie będzie niezauważony.

 

Coś dla dzieci

 

Dzieci bardzo żywiołowo reagują na świetlne ozdoby. Połyskujące w ciemnościach światełka robią na nich duże wrażenie. Warto jest zatem poszukać ozdób specjalnie  dla nich, by sprawić im wielką radość.  Świetlne renifery, dmuchane Mikołaje, ogromne bałwanki – jest w czym wybierać! Zaskocz maluchy niebanalnymi dekoracjami świątecznymi w ogrodzie i na tarasie i spraw, by okres Świąt wspominały jako prawdziwie bajkowy czas.

 

Dmuchany bałwanek z podświetleniem LED

 

Które światełka można powiesić na zewnątrz budynku?

 

Wybierając światełka do ogrodu, sprawdźmy opis produktu i oznaczenie techniczne. Oznaczeniem, które potwierdza, że dany produkt można bezpiecznie użytkować na zewnątrz, przez cały rok, jest IP44. Lampki z tym oznaczeniem są właściwie zaizolowane i bezpieczne dla użytkowników.

 

Pamiętajmy, że światełka przeznaczone do użytku wewnątrz budynku, nie nadają się do użytkowania na zewnątrz. Takie lampki nie mają dodatkowej izolacji chroniącej produkt przed dostępem wilgoci i tym samym nie chronią też użytkowników przed potencjalnymi wypadkami. Stosowanie światełek wewnętrznych na zewnątrz pozbawia także konsumenta możliwości uzyskania korzystnej dla niego decyzji z tytułu reklamacji: produkt niewłaściwie użytkowany, nie może być wymieniony na nowy.

 

Admin
Ewa
Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *