Jakie wybrać ogrodzenia ogrodowe?
04/03/2020
Jaki wybrać komplet mebli ogrodowych
04/03/2020

Ławki ogrodowe – którą wybrać?

Spacerując po parku często lubimy na nich odpoczywać. Niekiedy na spacer celowo zabieramy ze sobą książkę, żeby nie tylko się przejść ale również chwilę poczytać i się zrelaksować. Mowa oczywiście o ławkach. Skoro pełnią taką ważną funkcję w parkach, dlaczego by nie sprawić sobie takiej do naszego ogrodu? Podpowiadamy, jaki model wybrać, bo ławki ogrodowe są ciekawym dopełnieniem aranżacji do ogrodu i na balkon.

 

Ławki ogrodowe – dla ilu osób?

W naszym sklepie dostępne są zarówno ławki 2-osobowe, jak i takie, które pomieszczą znacznie większą ilość gości. Jeśli lubimy, kiedy odwiedzają nas znajomi czy rodzina, warto wyposażyć swój ogród właśnie w większe modele. Dobrym rozwiązaniem może również okazać się zakup, na przykład dwóch takich samych lub pasujących do siebie modeli. Większe ławki ogrodowe to meble, które zajmują stosunkowo dużo miejsca. Jeśli nie mamy go na swojej działce zbyt wiele, wybierzmy mniejsze modele lub zdecydujmy się na ławki składane.

W jakim stylu jest nasz ogród?

Piękna ławka może dodać uroku naszemu ogródkowi i podkreślić jego charakter. Ważne zatem, aby jej wygląd dostosować do jego stylu. Polecamy drewniane ławki ogrodowe w różnych stylach oraz ławki metalowe. Meble z odpornego na warunki atmosferyczne drzewa tekowego lub akacjowego będą ciekawą atrakcją ogrodu. Jeśli chcemy utrzymać je w dobrym stanie na dłużej, nie powinniśmy zapominać o ich okresowej konserwacji.

 

 

 

W zależności od upodobań możemy zdecydować się również na ławki ogrodowe metalowe, rattanowe, betonowe czy bambusowe. Ławki dostępne są z oparciami lub bez.

 

                 

 

Odpoczynek w przydomowym ogródku i na campingu

Ławkę ogrodową możemy umieścić w przydomowym ogródku, na tarasie i na działce. Jeśli szukamy mebla do ogródka, wybierzmy model stabilny i wytrzymały na warunki atmosferyczne. Natomiast szukając ławki na działkę lub takiej, którą moglibyśmy zabrać ze sobą na letni wyjazd, możemy zdecydować się na model składany.

 

 

W naszej ofercie posiadamy między innymi składane ławki rattanowe z wygodną rączką, które po złożeniu są łatwe do przenoszenia. Bez większego problemu zabierzemy taką ławkę na wakacje czy weekendową wycieczkę.

 

Ważne akcesoria, na które warto zwrócić uwagę

Kupując mebel do siedzenia na powietrzu z pewnością chcielibyśmy, aby był wygodny. Dobrym pomysłem jest zatem zakup ławki z poduszką, która zwiększy komfort siedzenia. Możemy również dokupić takie poduszki ogrodowe  osobno. To świetny sposób, żeby wprowadzić do ogrodu trochę koloru lub jeszcze bardziej podkreślić styl mebla czy tematykę panującą w ogrodzie. Innym akcesorium wartym uwagi jest pokrowiec na meble ogrodowe, który możemy nałożyć na ławkę, kiedy nie jest używana lub warunki pogodowe nie są zbyt sprzyjające.

Podsumowując: idealna ławka ogrodowa to taka, która jest dostosowana do naszych potrzeb i powierzchni ogrodu lub balkonu. Wybierając meble ogrodowe warto wybrać sobie w jakim stylu mają one być. Podobnie kolorystyka jest równie ważna, jeśli zależy nam na zachowaniu spójności w całym ogrodzie. Ławka to zarówno ozdoba, jak i funkcjonalny mebel, który dobrze wybrany, powinien posłużyć nam przez wiele lat.

ADMIN

mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *