Jak przechowywać lampki solarne zimą?
07/10/2020
Jakie drewniane dekoracje do ogrodu wybrać?
18/03/2021

Modne lampiony dekoracyjne

Światło ma na nas zbawienny wpływ. Daje poczucie bezpieczeństwa i stwarza przyjazny klimat. Dlatego tak chętnie spędzamy czas przy kominku czy zapalamy świece. Blask i ciepło dodają pomieszczeniom przytulności. Tak samo jest w ogrodzie: lampy ogrodowe czy lampiony dekoracyjne sprawiają, że przestrzeń do wypoczynku staje się rozświetlona i przyjazna. Jakie jest najmodniejsze oświetlenie do ogrodowych altanek?

 

Ażurowe lampiony dekoracyjne bambusowe

Najnowsze propozycje projektantów wpisują się w modny styl BOHO. To trend wnętrzarski hołdujący naturalnym materiałom i naturalnej kolorystyce. Paleta kolorów zaczyna się od beżu, brązu, poprzez czerń do odcieni zieleni. I także w tej kolorystyce zaprojektowane są modne w tej chwili lampiony ogrodowe.

 

 

Lampiony dekoracyjne w domu i w ogrodzie

Ilość wzorów i wariantów oszałamia. Elementem wspólnym jest konstrukcja ich zewnętrznej części. To wiele delikatnych listewek lub pasków, z których ułożone są misterne plecionki lub wieloelementowe formy. To nie przypadek. Świecący lampion rzuca dookoła cień, który tworzy wizualne dekoracje. Gra światła i cienia to w wypadku tych dekoracji dodatkowy atut.

 

Lampiony solarne czy lampiony na świece?

Lampion ze świecą to opcja do mieszkania lub do zadaszonej altanki. Lampiony solarne to bezproblemowe dekoracje do każdej części ogrodu. Można je zawiesić w altanie, ale i w dowolnym miejscu na zewnątrz. Ważne jest, by panel solarny był w miejscu dużego nasłonecznienia. Tylko wtedy pobierze odpowiednią ilość energii w ciągu dnia oraz będzie świecił długo i intensywnie wieczorem.

 

Nowoczesny lampion solarny ogrodowy z czujnikiem zmierzchu

Zasilający panel solarny lampionu ogrodowego

 

Lampiony ogrodowe

Historia lampionów ogrodowych zaczyna się już co najmniej 2000 lat temu! Pochodzą z Chin i pierwotnie ich obudowa była z papieru lub jedwabiu. Użyty materiał miał przepuszczać światło, chroniąc jednocześnie płomień przed podmuchem wiatru. Ich okrągły, pękaty kształt miał znaczenie praktyczne. Płomień musiał być oddalony od ścianek lampionu, by ich nie zniszczyć.

 

 

Dziś dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, tylko wyobraźnia projektantów jest granicą przy tworzeniu fantazyjnych brył. Także trwałe odporne na warunki atmosferyczne materiały sprawiają, że lampiony solarne są trwałymi dekoracjami całorocznymi. Wykorzystajmy zatem te niebanalne dekoracje w domu i w ogrodzie, by cieszyć się klimatem wieczorów przy nastrojowym świetle.

mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *