Modne lampiony dekoracyjne
07/10/2020
Jakie wybrać pergole ogrodowe?
29/03/2021

Jakie drewniane dekoracje do ogrodu wybrać?

Nie ma znaczenia czy nasz ogród jest duży, czy mały. Niezależnie od tego, czy znajduje się na działce obok naszego domu, czy na ogródkach działkowych. Zazwyczaj na jego pielęgnację poświęcamy dużo wolnego czasu. Lubimy w nim przebywać, sadzić kwiatki i cieszyć się ich wzrostem. Nic zatem dziwnego, że pragniemy, aby był wyjątkowy oraz posiadał swój niepowtarzalny klimat. W jego niebanalnej aranżacji pomogą stylowe drewniane dekoracje.

Drewniane dekoracje sposobem na szybką metamorfozę ogrodu

Jeśli chcemy nadać naszemu ogrodowi nieco charakteru i sprawić, by panował w nim niecodzienny nastrój, warto przemycić do niego nieco dekoracji. Dobrym pomysłem może okazać się postawienie na drewniane dodatki. Drewno powinno idealnie wkomponować się w każdy ogród, ponieważ jest dla niego naturalne. Drewniane dekoracje będą zatem świetnym uzupełnieniem każdego zielonego zakątka.

 

Kto trzyma ster w tym ogrodzie?

Ponadczasowy jest motyw drewnianego koła. Jest to dekoracja ogrodowa, którą możemy wykorzystać na kilka sposobów. Umieszczenie drewnianego koła od wozu na ścianie altany czy pomieszczenia gospodarczego, nada im nieco wiejskiego klimatu. W widocznym miejscu montując koło typu ster, możemy pokazać naszym gościom, kto tak pięknie dba o ogródek i trzyma w nim ster. Dekoracje w kształcie koła świetnie wpasują się również między kwiatowe rabaty czy obok grządek z warzywami.

 

 

Mostek, który nada niecodzienny klimat

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego oczka wodnego. Bez wątpienia jest to piękna i efektowna atrakcja, która sprawia, że ogród staje się bardziej magiczny i wyjątkowy. Świetnym uzupełnienie każdego oczka wodnego będzie klimatyczny drewniany pomost. Decydując się na ten zakup, warto wziąć pod uwagę jego wytrzymałość podczas użytkowania oraz przy zmiennych warunkach pogodowych. Dobrym wyborem może okazać się mostek z impregnowanego drewna, które powinno być o wiele bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

 

 

Drewniane kładki sprawdzą się również w ogrodach, które nie posiadają oczka wodnego. Z powodzeniem możemy je wkomponować między klomby czy wśród niskich roślin. To piękna ozdoba, dzięki której mamy możliwość stworzyć w naszym ogrodzie bajkowy klimat. Podobnie sytuacja ma się, jeśli chodzi o drewniane studzienki. To kolejna stylowa dekoracja, która wpisuje się w styl starych ogrodów.

Wybór odpowiednich dekoracji do ogrodu to świetna zabawa, która może dać nam sporo satysfakcji. Dobrym pomysłem może okazać się wykorzystanie kilku takich samych ozdób. Na przykład udekorowanie ściany altany pnącymi roślinami i umocowanie na niej trzech lub czterech kół, daje bardzo efektowną kompozycję. Drewniane ozdoby świetnie sprawdzą się na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Dzięki temu możemy zachować spójny styl i stworzyć miejsca, w których będziemy czuli się wyjątkowo. Uprawianie ogrodu oraz praca nad jego wyglądem oraz znalezienie odpowiednich dekoracji, może dać nam wiele radości i satysfakcji. Działka to miejsce, o które zdecydowanie warto dbać.

 

mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *