Jakie wybrać pergole ogrodowe?
26/02/2020
Jakie wybrać ogrodzenia ogrodowe?
04/03/2020

Jakie dekoracje do ogrodu wybrać?

Nie ma znaczenia czy nasz ogród jest duży, czy mały. Niezależnie od tego, czy znajduje się na działce obok naszego domu, czy na ogródkach działkowych. Zazwyczaj na jego pielęgnację poświęcamy dużo wolnego czasu. Lubimy w nim przebywać, sadzić kwiatki i cieszyć się ich wzrostem. Nic zatem dziwnego, że pragniemy, aby był wyjątkowy oraz posiadał swój niepowtarzalny klimat. Dekoracje do ogrodu będą jego oryginalną ozdobą.

 

Drewniane dekoracje do ogrodu – szybka metamorfoza otoczenia

 

Jeśli chcemy nadać naszemu ogrodowi nieco charakteru i sprawić, by panował w nim niecodzienny nastrój, warto zainstalować w nim nieco dekoracji. Dobrym pomysłem może okazać się postawienie na drewniane dodatki: mostki, kładki i kołaDrewno powinno idealnie wkomponować się w każdy ogród, ponieważ jest naturalnym materiałem. W ogrodach zazwyczaj znajdują się drzewa, drewniane dodatki będą zatem świetnym uzupełnieniem.

 

 

Kto trzyma ster w tym ogrodzie?

 

Ponadczasowy jest moty drewnianego koła. Są to dekoracja ogrodowe, które możemy wykorzystać na kilka sposobów. Umieszczenie drewnianego koła od wozu na ścianie altany czy pomieszczenia gospodarczego, nada mu nieco wiejskiego klimatu. W widocznym miejscu montując koło typu ster, możemy nawiązać do naszych upodobań. Dekoracje w kształcie koła świetnie wpasują się również między kwiatki czy obok grządek z warzywami.

 

 

Niecodzienny klimat? Drewniany mostek!

 

Wiele osób marzy po posiadaniu własnego oczka wodnego. Bez wątpienia jest to piękna i efektowna atrakcja, która sprawia, że ogród staje się bardziej magiczny i wyjątkowy. Świetnym uzupełnienie każdego oczka wodnego będzie klimatyczny drewniany pomost. Decydując się na ten zakup, warto wziąć pod uwagę jego wytrzymałość podczas użytkowania oraz przy zmiennych warunkach pogodowych. Dobrym wyborem może okazać się most z impregnowanego drewna, które powinno być o wiele bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

 

Drewniane kładki sprawdzą się również w ogrodach, które nie posiadają oczka wodnego. Z powodzeniem możemy je wkomponować między kwiatki na rabatach czy pomiędzy inne nasadzenia ogrodowe. To piękna ozdoba, dzięki której mamy możliwość stworzyć w naszym ogrodzie nastrojowy klimat.

 

 

Podobnie sytuacja ma się, jeśli chodzi o drewniane studzienki. To ozdoba nawiązująca klimatem do starych wiejskich zabudowań, których kryta studnia była nieodłącznym elementem. Tego typu dekoracje możemy ustawić wszystkie obok siebie lub rozmieścić je równomiernie po całym ogrodzie.

 

 

Kompozycje z dekoracji ogrodowych

 

Wybór odpowiednich dekoracji do ogrodu to świetna zabawa, która może dać nam sporo satysfakcji. Dobrym pomysłem może okazać się wykorzystanie kilku takich samych ozdób. Na przykład udekorowanie ściany altany pnącymi roślinami i umocowanie na niej trzech lub czterech kół drewnianych. Takie ozdoby świetnie sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Dzięki temu możemy zachować spójny styl i stworzyć miejsca, w których będziemy czuli się wyjątkowo.

 

 

Uprawianie ogrodu jak i praca nad jego wyglądem oraz znalezienie odpowiednich dekoracji, może dać nam wiele radości i satysfakcji. Działka czy ogródek to miejsce, o które zdecydowanie warto dbać.
ADMIN
mm
mm

2 Comments

  1. ania pisze:

    Uwielbiam, kiedy ogród ma to coś, taka magię. Uwielbiam dobierać dekoracje, klimatyczne elementy.

  2. Kinga pisze:

    Ja na jesieni stawiam na ozdoby z metalu i wikliny. Wyczytałam w sieci, że to w tym roku bardzo modne! 🙂 O drewnianym kole nie pomyślałam, ale to będzie u mnie też pasować. Zastanowię się! 🙂 Dzięki za inspirację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *