Słój do fermentacji, przetworów i soków
24/05/2019
Żurawina – polecamy do przydomowej uprawy
30/09/2019

 

Piękne komplety wypoczynkowe i komplety stołowe są wspaniałą ozdobą każdego ogrodu. Wygodne krzesła, fotele oraz stoły sprawiają, że przydomowa działka staje się miejscem wielu ciekawych spotkań towarzyskich. Co zrobić, by meble ogrodowe mogły nam służyć możliwie jak najdłużej?

Wypoczynkowe meble ogrodowe i akcesoria marki BELIANI

Pokrowce ogrodowe

 

O czym warto pamiętać? O przechowywaniu mebli, kiedy nie są potrzebne,  w odpowiednich warunkach. Zabezpieczenie mebli przed nadmierną wilgocią w czasie sezonu to podstawa. Pomimo że meble ogrodowe wykonane są z trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, warto jest je dodatkowo osłaniać. Gdy pada, gdy wyjeżdżamy – osłonięcie mebli pokrowcami ogrodowymi powinno być regułą. Dzięki temu unikamy zabrudzeń, silnego przemoczenia i odbarwienia elementów. To z kolei wpływa na nienaganny wygląd mebli i poduszek przez wiele letnich sezonów.

 

   

 

           

 

Pokrowce na parasole ogrodowe

 

Również parasol ogrodowy wymaga osłony, gdy nie jest użytkowany. Zanieczyszczenia z powietrza, owady, silne deszcze – takie czynniki wpływają na trwałość i wygląd czaszy parasola. Dzięki przeznaczonej do tego osłonie parasol długo będzie wspaniale wyglądał, będąc efektownym dopełnieniem wyposażenia ogrodu czy balkonu.

 

                                 

 

Skrzynie ogrodowe

 

Skrzynie ogrodowe to praktyczne pojemniki do ogrodu, w których możemy przechowywać poduszki i gąbki z mebli oraz pokrowce, chroniąc je przed przemoczeniem. Dzięki nim poduszki ogrodowe mamy zawsze pod ręką, bez konieczności wnoszenia ich każdorazowo do mieszkania.

 

 

Przechowywanie mebli zimą

 

Pamiętajmy, że choć meble do ogrodu są zazwyczaj wykonane z trwałych materiałów, intensywny deszcz lub mróz mogą się dla nich okazać sporym zagrożeniem. Wszystkie meble tego typu powinny być przechowywane w sezonie jesienno-zimowym w suchych i zamkniętych pomieszczeniach gospodarczych. Jeśli jednak nie mamy miejsca do przechowywania mebli ogrodowych, trzeba je umieścić pod nieprzemakalną plastikową plandeką i dokładnie przymocować ją do mebli. Taka osłona w sporym stopniu zabezpieczy meble, jednak wpływ wilgoci z powietrza i zimowy mróz z pewnością wpłyną na stan i wygląd mebli.

 

 

Jak zadbać o meble ogrodowe

 

Meble ogrodowe bez wątpienia są ozdobą naszej działki, warto zatem w porę zadbać o ich wygląd. Nie tylko pokrowce na meble ogrodowe sprawią, że nasze meble będą pięknie wyglądać przez lata.  Systematyczne czyszczenie delikatnymi środkami czyszczącymi, by nie doprowadzić do trwałych zabrudzeń, to podstawa codziennej konserwacji.

 

Profesjonalny olej do pielęgnacji mebli drewnianych

 

Z kolei w przypadku mebli z drewna ważna staje się dodatkowa specjalistyczna konserwacja. Tego typu meble wymagają zabezpieczania naturalnego materiału, jakim jest drewno, środkami konserwującymi i natłuszczającymi. W tym zadaniu niezwykle pomocne stają się odpowiednio dobrane środki impregnujące. Chronią one drewno przed czynnikami atmosferycznymi, nadają mu jednocześnie atrakcyjniejszy wygląd poprzez wzmocnienie naturalnej barwy drewna. Dzięki takiej pielęgnacji zestawy wypoczynkowe, kupowane z myślą o ogrodzie, mogą nam służyć przez wiele lat.

 

ADMIN

mm
mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *