Saturday 20, Jan 2018

Porady ogrodnicze - jak dbać o swój ogród?

Koty. Dlaczego to problem na działkach?

Koty są i zawsze były w ogrodach działkowych.  Niechciane, wyrzucone z domów przez złych i nieodpowiedzialnych ludzi szukają swojego miejsc często lepszego od schroniska dla zwierząt. Trafiają na działki gdzie znajdują ciepłe miejsc, schronienie i nierzadko dobre serce i pomocną dłoń wrażliwych ludzi.  Najbardziej są tam widoczne zimą kiedy tak jak inne zwierzęta najbardziej wtedy potrzebuj ludzkiej pomocy. Jest im zimno i są głodne. Przestają się ukrywać a wręcz podchodzą ufnie do ludzi. Cały kłopoty z kotami polega na tym, że w ogrodach są ich dwa rodzaje.

Nowe przepisy o wycince drzew

Zanim zetniesz drzewo na działce – przeczytaj !!!

Od 17 czerwca 2017r. zmieniły się przepisy związane z wycinką drzew.

Długo oczekiwana nowelizacja Ustawy (Dz.U. 2004 nr 92 poz. 880) o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004r. zaostrzająca warunki wycinki drzew weszła w życie 17 czerwca br. Zmiany wprowadzono Ustawą z dn. 11 maja 2017r. (Dz.U. z 2 czerwca 2017r. poz. 1074).

Wapnowany warzywnik - to lepsze zbiory

Przedwiośnie to dobry czas by napisać parę słów na temat wapnowania gleby warzywnika i znaczenia tego zabiegu na rozwój roślin i ich plonowanie. Wapnowanie gleby postrzegane jest głównie jako zabieg obniżający kwasowość gleby, czyli tzw. pH. To ważne bo większość naszych gleb jest zakwaszona a co roku z 1 ara warzywnika „ulatnia się” w wyniku wymywania nawet do 2 kg tlenku wapnia. Ważnym jest by raz na 2-3 lata kontrolować, sposobami o których już nieraz pisałem, odczyn gleby przeznaczonej na uprawę warzyw.

Strony

Top