Tuesday 24, Oct 2017

Kalendarz biodynamiczny

Jakie prace w ogrodzie czekają nas w lipcu?

Czerwiec sprzyjał naszym warzywom, kwiatom i drzewom. Było bardzo ciepło, wręcz upalnie. W końców miesiąca kilka obfitych deszczy sprawiły, że rośliny rosną jak na drożdżach. Szykują się dobre zbiory warzyw i owoców.

Warzywnik

Lipiec to miesiąc zbiorów warzyw i przyjemność ze smakowania się nimi. Zbieramy fasolkę szparagową i groszek zielony pamiętając o tym by nie robić tego rano z rosą lub po deszczu, bo zaszkodzi to roślinom, które mogą ulec zarażeniu chorobami grzybowymi. 

Jakie prace w ogrodzie czekają nas w maju?

Końcówka kwietnia była wilgotna i wyjątkowo zimna. Poranne przymrozki nie wyrządziły wielkich szkód, pod warunkiem, że najwrażliwsze rośliny okryte zostały fizeliną. Wg prognoz pogody, po majowym weekendzie powinno być już ciepło, chociaż ogrodnicy obawiają się jeszcze przymrozków, które czasami w tym czasie się zdarzają. Umownym okresem granicznym, po którym nie powinno być już przymrozków jest tzw. zimna Zośka – 15 maja. Przed nią są jeszcze trzej święci panowie tzw. zimni ogrodnicy: 12 – św. Pankracy, 13 – św. Serwacy i 14 – św.

Strony

Top