Wednesday 13, Dec 2017

Blog ogrodniczy - Ogrodnik Leszek

Obrazek użytkownika Leszek

Sklep ogrodniczy przyjazny ludziom

Nasze sklepy ogrodnicze

Mamy w Brzegu kilka sklepów ogrodniczych. Naliczyłem ich tylko 5. Tylko, bo w końcu nie jesteśmy aż tak małym miastem. Tylko 5, czy to wystarczy by zaopatrzyć kilka tysięcy działkowców i właścicieli przydomowych ogródków, których też u nas w mieście nie brakuje? Sklepy ogrodnicze od wielu lat funkcjonują przy Łokietka, Chocimskiej, Oławskiej, Trzech Kotwic i przy Piastowskiej, który został otwarty rok może dwa lata temu. Są jeszcze stoiska ogrodnicze w dużych sklepach sieciowych przy Partyzantów i Włościańskiej. Nasiona można kupić też w innych sklepach i sezonowo na targowisku ale nie polecam robienia tam zakupów. Nasiona mogą okazać się przeterminowane i nie będzie z nich pożytku. W krzewy, drzewka, sadzonki kwiatów i warzyw możemy zaopatrzyć się też w sąsiadujących z naszym miastem miejscowościach: Pisarzowice, Żłobizna i Lubsza - wymieniłem tylko te najbliższe. Sam zaopatruję się we wszystko co potrzebuję do ogrodu, oprócz narzędzi u Pani Tereski, która prowadzi swój sklepik ogrodniczy na targowisku przy Trzech Kotwic.

Zalety sklepu Pani Tereski

Tu kupuję, bo ma to wiele zalet. Jest duży wybór, nasiona mają certyfikaty i długi okres przydatności do siewu. Mam tu blisko i do tego mogę zrobić inne sprawunki, szczególnie we wtorki i piątki, kiedy są dni targowe. U Pani Tereski jest duży wybór nasion, sadzonek kwiatów, bio preparatów i drobnych przedmiotów przydatnych w ogrodzie. Tutaj jest coś czego nie ma na stoiskach ogrodniczych marketów. Mam tu kontakt z prawdziwym fachowcem ogrodniczym i miłą uśmiechniętą, choć ciężko zapracowaną kobietą. Ceny u Pani Tereski są niskie, a wybór bogaty. Pani Tereska lubi zaopatrywać swój sklep w nowości, chociaż naszych ogrodników tradycjonalistów ciężko do nich przekonać. Ja się daje przekonać i nie żałuję, bo zawsze warto spróbować czegoś nowego.

Oferta sklepu ogrodniczego

Nowości polecane przez Panią Tereskę

Wiosną kupiłem u Pani Tereski do posadzenia przy kratce mojego tarasu Fasolnik egipski. Fasolnik egipski to roślina z rodziny bobowatych, która prawdopodobnie pochodzi z tropikalnej Afryki. To niezwykłej urody roślina dekoracyjna. Ma długie, fioletowe, białe lub purpurowe kwiaty. Kwitnie od czerwca do września. Po przekwitnięciu dekorację stanowią szerokie strąki z barwnymi nasionami, które niedługo zbiorę na przyszły rok. Tutaj jak spytałem, co by tu jeszcze posiać po czosnku, żeby wyrosło do października? Dostałem radę: Niech pan kupi kapustę chińską, którą sieje się w sierpniu. Kapusta chińska ma smaczne liście i łodygi. Można ją używać jako składnik sałatek i dodatek do dań. Rośnie bardzo szybko. Tą którą posiałem na początku sierpnia już używam w swojej kuchni. Polecono mi też gorczycę japońska, której liście przypominają liście rukoli, a może i roszponki. Bardzo dobrze sprawdza się na sałatkę, wtedy kiedy nie ma już sałaty.

sklep ogrodniczy - oferta

PRO BIO EMY ratunek dla ziemi

Najbardziej mnie cieszy pro ekologiczne nastawienie Pani Tereski. Próżno u niej szukać szkodliwej dla ludzi, roślin, gleby i powietrza chemii, no może poza środkami do zwalczania szkodników, po które sięgamy tylko w ostateczności. Prawdziwą pasją właścicielki sklepu są Pro Bio Emy, o których może mówić bez końca.

ProBio Emy glebowe to pożyteczne mikroorganizmy przywracające żyzność gleby, wzmacniające odporność roślin. Podawane są do gleby jako roztwór wodny przez podlewanie lub oprysk. 

Poradnik ogrodniczy

Mam nadzieję namówić Panią Tereskę na dłuższą rozmowę na ten temat. Jej wiedzę w tym zakresie postaram się przekazać czytelnikom mojego bloga.

Top