Wednesday 13, Dec 2017

Blog ogrodniczy - Ogrodnik Leszek

Obrazek użytkownika Leszek

Wystawa Zieleń to Życie - Warszawa 2015 - relacja

23 Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to życie” Warszawa 3-5 września 2015r.

To już 23 edycja wystawy „Zieleń to życie”. Tegoroczna wystawa odbyła się pod hasłem OBUDŹ EMOCJE. W tym roku goszczono około 260 wystawców z 13 krajów. Oprócz polskich stoisk można było zobaczyć ofertę z Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Litwy, Niemiec, Chin, Słowacji, Rosji i Włoch.

ogrodnikleszek zieleń to życie warszawa 2015

Wystawę zorganizowano w dwóch halach. W pierwszej z nich zaprezentowano publiczności stoiska z roślinami. W drugiej można było zapoznać się z ofertą wystawców z zakresu wyposażenia ogrodów i terenów zielonych, aranżacji ogrodów, techniki i technologii, wsparcia sprzedaży, wydawnictw, stowarzyszeń i instytucji związanych z branżą.

zieleń to życie 2015

Przedogródek

Na zewnątrz hali wystawowej rozegrano pierwszy konkurs na projekt i realizację PRZEDOGRÓDKA. Patronem medialnym konkursu był program telewizyjny „Maja w ogrodzie”. Konkursowy PRZEDOGRÓDEK to przestrzeń tuż przed wejściem do domu. Ta niewielka na ogół przestrzeń spełnia funkcję ozdobną domu i często stanowi ważne pierwsze wrażenie na gościach. Projekty konkursowe przedstawiło 6 zespołów projektanckich, a ich prace oceniało jury i odwiedzający.

Nagrodę publiczności otrzymała ta aranżacja:

przedogródek

Na zewnątrz zorganizowano też dla licznie przybyłej publiczności kiermasz roślin. Najlepiej sprzedawały się rośliny cebulowe, na które jest jeszcze pora na sadzenie.

Roślinne nowości - Targi ogrodnicze Warszawa 2015

Promowano też poprzez konkurs roślinne NOWOŚCI, rośliny od niedawna wprowadzone na rynek i jednocześnie dostępne w sprzedaży.

milin pośredni

Zdobywcą złotego medalu w tej kategorii został Milin pośredni, wolno rosnące kompaktowe pnącze wyprodukowane przez hodowcę z Japonii i wprowadzone na rynek w 2013 roku. Kwitnie od lipca do sierpnia i co ważne można ją hodować w naszych warunkach w gruncie, ponieważ wytrzymuje temperatury do -26oC.

Zielone laury

ZIELONY LAUR 23. Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie 2015 zdobyli:

- RZW - ramię zraszające wewnętrzne, firma Agro-Sur Sp. z o.o. i wspólnicy

ramie zraszające wewnętrzne
 

-  "NatuGro" - grupa biostymulatorów, firma Koppert Biological System

Pozostały laureatów wystawy można odnaleźć na stronie: http://www.zielentozycie.pl/pl/o-wystawie-pl/nagrodzeni-pl/nagrodzone-produkty.html

II Spotkanie Blogerów Ogrodniczych - Warszawa

Wystawa obfitowała w liczne konferencje, seminaria, wykłady, pokazy warsztaty, spotkania i konkursy. Dla mnie najważniejsze było II Spotkanie Blogerów Ogrodniczych.

2 spotkanie blogerów ogrodniczych warszawa 2015

Niezawodny jak zwykle tandem Wojtek Wardecki ( firma W-OGRODZIE) i Łukasz Skop - blog „Bez-Ogródek” stworzyli bogaty program imprezy. Niestety mogłem uczestniczyć tylko w sobotnim spotkaniu, podczas którego zaprezentowali swoje wystąpienia min. Wojtek Wardecki -  temat „BPM, – Czyli Blogerska Partyzantka Miejska”

Wojciech Wardecki blogerska partyzantka miejska

Tomasz Ciesielski „Fotografia ogrodów od kuchni”

Tomasz Ciesielki fotografia ogrodów od kuchni

Pola Madej-Lubera „Media społecznościowe w aspekcie blogowania o ogrodach”

Pola Madej-Lubera media społecznościowe w blogowaniu

Łukasz Skop „Jak uprawiać internetowe grządki?"

Łukasz Skop jak uprawiać internetowe grządki

Atmosfera spotkań była jak zwykle przesympatyczna.

Przepis na ogród 

Spotkanie zakończyło się wręczeniem różnych nagród w przed wystawowych konkursach. Wybaczcie nieskromność – jedna z nich przyznana został mi. 

dyplom leszek ciepielski przepis na ogród

Co było moim zdaniem interesujące na wystawie?

Zieleń to życie ma swoją formułę. Od kilku lat to największy pokaz dostępnych na rynku roślin w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego ponad 60% wystawców stanowią producenci krzewów, drzew, pnączy, bylin i innych owocowych i ozdobnych roślin. Podobały mi się niezliczone kompozycje roślinne i bogata oferta ozdobnych traw.

kompozycja roślinna

targi ogrodnicze Warszawa 2015

zieleń to życie wystawa warszawa 2015

targi zieleń to życie 2015

targi ogrodnicze Warszawa 2015

Wśród stoisk moją uwagę zwróciły dwa z nich. Pierwsze firmy Koppert zajmującej się min. zwalczaniem szkodników za pomocą przyjaznych roztoczy, co pewnie zainteresowało ogrodników prowadzących uprawy w zgodzie z naturą. Firma ta miała też w swojej ofercie sprzedaż rodzin trzmieli do zapylania roślin pod osłonami.

trzmiele na sprzedaż

Drugie stoisko bardzo intrygowało swoją nazwą i sposobem podejścia do rozmnażania rośli. Ta nowatorska metoda jest jeszcze na początku swojej drogi i jak twierdzi wystawca ma przed sobą świetlaną przyszłość – zobaczymy. InVitro roślin.

in vitro roślin

Organizatorzy wystawy dobrze zaprojektowali i zbudowali ekspozycję, stoiska nie były zatłoczone, obsługa i informacja działały bez zarzutu. Negatywem moim zdaniem były wygórowane ceny parkingów, co zaowocowało tarasowaniem chodników przez samochody wokół hali wystawowej.

"Zieleń to życie" to impreza zarówno dla profesjonalistów z branży, ale także dla pasjonatów i amatorów zajmujących się ogrodem i zielenią. Hasło wystawy - „Obudź emocje” miało w zamyśle organizatorów wystawy zainspirować oglądających do potraktowania ogrodów, roślin i przestrzeni wokół nas, jako stałego i ważnego elementu naszego życia. Jeżeli obudzone zostały emocje pojawi się zapał i większa chęć do działania. I myślę, że tych emocji nie zabrakło.

Polecam tę imprezę i w przyszłym roku, być może będzie ona miała podobnie ciekawą formułę jak w tym roku.

Top