Spokojnie, to tylko jeżyna
02/09/2016
Sklep ogrodniczy przyjazny ludziom
09/09/2016

24 Międzynarodowa Wystawa „ZIELEŃ TO ŻYCIE” 2016. Jeden dzień z pobytu na niej

 

Wystawa (nie)zgodnie z planem

Życie za nas często tworzy scenariusze. Planując sobie wcześniej wyjazd na ZIELEŃ TO ŻYCIE swój pobyt ułożyłem sobie na dwa dni, a skończyło się, niestety, tylko na jednym. Ale i z tego jednego dnia mam tyle wrażeń, że długo by opowiadać, bo było warto.

To już 24 edycja tej międzynarodowej wystawy. Wg informacji organizatora w tym roku pojawili się na niej wystawcy z Belgii, Holandii, Chin, Danii, Francji, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Włoch i Wielkiej Brytanii a nawet z takich egzotycznych krajów jak Ekwador, Kolumbia, Tajlandia, Kenia, Uganda i RPA. Dominowały oczywiście stoiska z Polski, które, co trzeba przyznać szukają coraz to nowych aranżacji przedstawienia swoich produktów.

Zieleń to życie

Nowocześnie i klasycznie

Przed halą wystawienniczą, jak co roku zaprezentowano zwiedzającym ogród pokazowy. W tym roku stworzyła go firma Palmet Markowe Ogrody. W zamyśle autorów, jak przeczytałem: „kompozycja to połączenie nowoczesnego wnętrza ogrodu z klasyczną przestrzenią muzealną”. Ładnie, ale mi bardziej przypominało to basen przy bogatym domu.

W holu przed halami wystawienniczymi znalazły się rośliny, które w tym roku przystąpiły do Konkursu Roślin -Nowości 2016. Medale w tym konkursie przyznane zostały dzień wcześniej.

Konkurs roślin 2016

Medaliści wystawy

Złoty medal przyznany został Szkółce Roślin Ozdobnych z Ryk za Miskant chiński, szybko rosnącą wysoką trawę ozdobną o nazwie „Memory”.

Wystawa Zieleń to życie

Wybór złotego medalisty wydaje się trafny. Ta piękna, wysoka, szybko rosnąca trawa ma w porównaniu do innych odmian długie, zielone liście z białym paskiem pośrodku. Powinna się przyjąć w naszych ogrodach bo oprócz tego, że jest niezwykle dekoracyjna dobrze znosi mrozy i jest odporna na wyleganie.

Srebrne medale przypadły Judaszowcowi kandyjskiemuPink Pom Poms”, Wierzba smukłoszyjkowa „Mt Aso” i Berberysowi „Orange Ice”. Tylko brązowy medal przyznano, zachwycającemu Perukowcowi podolskiemu Lilla” odmiana polecana do sadzenia w małych ogrodach i w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach.

Jeden dzień na targach to mało, żeby wszystko dokładnie obejrzeć szczególnie wtedy jak ma się jeszcze apetyt na ciekawe spotkania, wykłady i seminaria.

 

Leszek Ciepielski

 

Narzędzia ogrodowe, kompostowniki, altany narzędziowe, pawilony ogrodowe, meble ogrodowe, grille, pokrowce na meble ogrodowe, i wiele innych artykułów ogrodowych i nie tylko, ma w ofercie sklep internetowy TwójPasaż.pl https://www.twojpasaz.pl/pl/c/Ogrod/39

Spotkanie blogerów ogrodniczych

Targi – co ciekawego?

Magnesem na targach jest dla mnie jak zwykle Spotkanie Blogerów Ogrodniczych. To już jego 4 edycja. Byłem na poprzednich trzech, to i teraz nie mogło mnie tam zabraknąć. Niestety byłem tylko na pierwszym dniu spotkania. Nasze spotkania są coraz bardziej przygotowane organizacyjnie ale, co najważniejsze podnosi się ich poziom merytoryczny. Prelekcje są co raz lepsze i przyciągają coraz więcej osób. Pierwszy dzień to trzy brawurowe prelekcje. Wojtek Wardecki w-ogrodzie.com, spirytus movens całego przedsięwzięcia opowiedział jak zwykle plastycznie i bardzo na czasie o tym jak nie dać się zrobić w balona prowadząc swój blog.

Wykład podczas spotkania blogerów

Tomek Ciesielski bankfoto.net, genialny fotograf w prelekcji pt. Regulaminy i „miny” powiedział co wolno, a co jest niedozwolone przy prowadzeniu bloga. Trzecia prowadząca Barbara Czyżowicz trener z zakresu e-marketingu wręcz huraganowo i w rytmie milongów opowiedziała, mało opowiedziała, bo było to coś więcej o kreowaniu swojej marki w internecie. Burza nie kobieta. Zasiała we mnie niepokój i dała do myślenia, choć mój blog nie jest nastawiony na wielką komercję.

Po tym, przebiegłem po stoiskach. Na pamiątkę dwa zdjęcia:

Wystawa roślin

Wystawa - zdjęcia

Na koniec spełniłem swój obowiązek i zagłosowałem w konkursie organizowanym przez blogerów na najlepsze stoisko targów.

Głos na wystawę wrzosów

Teraz już wiem, że zwyciężył kto inny ale mi spodobało się stoisko CALLUNA producenta sadzonek wrzosów. Spodobała mi się gra świateł i mnogość kolorów wrzosów.

Wystawa Zieleń to życie - wstęp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *