Saturday 20, Jan 2018

Blog ogrodniczy - Ogrodnik Leszek

Obrazek użytkownika Leszek

Targi Ogrodnicze „Wiosna Kwiatów” Łosiów 13-14 maja 2017

Trzeba przyznać, że organizatorzy tegorocznych targów - Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Starostwo Powiatu Brzeskiego i Burmistrz Lewina Brzeskiego mieli dużo szczęścia z pogodą, która  do tej pory niskimi temperaturami mocno dała się nam we znaki. Było słonecznie i bardzo ciepło. To właśnie dobra pogoda przyczyniła się do tego, że targi obfitowały w niezliczone stoiska, tłumy odwiedzających i kupujących. Ogrodnicy i entuzjaści roślin masowo wykupywali sadzonki kwiatów, rozsadę warzyw, krzewy i drzewa owocowe. Niskie temperatury w maju zakłóciły ich sadzenie ale to już minęło, pewnie stąd wziął się ten targowy szał zakupów. Na alejach prowadzących do parkingów można było spotkać taszczących kartony z kwiatami i sadzonkami pomidorów i papryki.

Wiosna kwiatów

Podczas dwudniowych targów zaprezentowały się firmy z branży ogrodniczej, oferujące min.: materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny rabatowe, cebulowe oraz nasiona i rozsadę warzyw. Można było obejrzeć stoiska z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do pracy w ogrodzie, a także wyposażeniem ogrodów, tarasów i balkonów. Spotkać można było producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi. Tradycyjnie nie zabrakło stoisk z wypiekami, produktami pszczelarskimi, wędlinami, nalewkami z Niemiec, kramów odpustowych i niezawodnych peruwiańskich mieszkańców Andów. Tradycyjnie można było kupić wyroby rzemiosła artystycznego i produkty regionalne. Dużo miejsca zajęła gastronomia, która nakarmiła głodnych i spragnionych odwiedzających w plenerowym i wiosennym słońcu. Nie zabrakło też tradycyjnie wesołego miasteczka z licznymi atrakcjami dla młodzieży i dzieci.

Oferta sadzonek

Największe wrażenie zrobiła na mnie propozycja kwiatów balkonowych. Zachwyciła swoją różnorodnością odmian i kolorystyką kolekcja pelargonii, petunie i surfinii. Sam od kilku lat zaopatruję się w te rośliny u tego samego sprzedawcy - firmy Ogrodnictwo – kwiaty balkonowe, chryzantemy z Jaczkowic k. Oławy.

Targi Wiosna Kwiatów

Tym razem zakupione u nich petunie udekorują taras mojej altanki. To piękne popularne kwiaty sezonowe, obficie kwitnące od wiosny do pierwszych przymrozków. Najlepiej czują się one na mocnym słońcu. Muszą być codziennie obficie podlewane i zasilane. Petunie i surfinie muszą być systematycznie nawożone mineralnymi nawozami wieloskładnikowymi. Koniecznym jest regularne usuwanie przekwitniętych kwiatów. 

Oferta z katalogu

Hitem kwiatowym tego sezonu targowego był BIDENS roślina o długim okresie kwitnięcia, nadająca się na balkony, tarasy i na rabaty. Najnowsze odmiany cechują się dwubarwnymi, żółto-pomarańczowymi lub żółto-czerwonymi kwiatami. Kwitnie bardzo obficie i nieprzerwanie przez całe lato. Kolejna odmiana zaprezentowana na targach ma żółte bardzo duże, pełne kwiaty.
Ze względu na swoje barwy BIDENS doskonale nadaje się do ożywienia kompozycji kwiatowych. Doskonale komponuje się gdy posadzimy go surfinią. Można też posadzić go pojedynczo w wiszących donicach. Doskonale sprawdza się też na rabatach kwiatowych jako roślina okrywowa.

Kwiaty

Stragan Lewin Brzeski

Ciekawe czym nas zaskoczą producenci kwiatów i roślin ozdobnych na przyszłorocznych targach?

Do zobaczenia za rok!!!

 

Top