Thursday 14, Dec 2017

Blog ogrodniczy - Ogrodnik Leszek

Obrazek użytkownika Leszek

Nie dlaRelaksu - Różności o naszych działkach

Interwencja u Rzecznika Praw Obywatelskich

W poprzednim artykule można było przeczytać o tym, że Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Krajowej Rady PZD o zajęcie stanowiska w sprawie brzeskich działkowców. W licznych listach do mnie pytacie Koleżanki i Koledzy czy są jakieś wieści w tej sprawie? Mimo upływu miesiąca od powiadomienia mnie o podjętych przez Rzecznika działaniach nie ma jeszcze odpowiedzi. Widocznie trzeba jeszcze poczekać. Jak tylko otrzymam pismo z biura Rzecznika, bez zbędnej zwłoki powiadomię o nim Czytelników.   

Rzecznik Praw Obywatelskich

Pismo Zarządu Okręgowego PZD w Opolu do Rzecznika Praw Obywatelskich

A propos, odpowiedzi od Rzecznika, przeglądając stronę internetową Okręgowego Zarządu PZD w Opolu natknąłem się na list Zarządu właśnie do Rzecznika Praw Obywatelskich. W swoim liście z dnia 16 października br. Zarząd Okręgowy PZD napisał min.:

Jednocześnie prosimy, żeby Pan Rzecznik w swoim działaniu obiektywnie ocenił statut PZD, wsłuchiwał się w rację wszystkich działkowców, także tych zrzeszonych w PZD, skupił się na konstruktywnej obronie praw działkowców oraz pomocy w rozwiązywaniu naszych problemów, a przede wszystkim pozwolił dalej w spokoju uprawiać nam nasze działki”

Cieszy fakt, że Zarząd Okręgowy prosi Rzecznika Praw Obywatelskich o skupienie się na obronie prawa działkowców. Jeszcze bardziej cieszy, że list ten podpisali min. prezesi naszych brzeskich ogrodów Panowie Stefan Chochołowicz i Jerzy Zakrzewski. Po takiej deklaracji Panów prezesów możemy mieć nadzieję na praworządne prowadzenie naszych działkowych spraw.

Sprawą brzeskich działkowców zatacza szersze kręgi

Sprawa naszych ogrodów zainteresowała jeszcze redakcję jednego z ogólnopolskich dzienników. Redaktor tej gazety przygotowuje artykuł o nieprawidłowościach w PZD i zwrócił się do mnie o przekazanie mu dokumentacji i korespondencji, którą od kilku miesięcy prowadzę z władzami PZD różnych szczebli. Może doczekamy się szerszego zainteresowania naszymi sprawami?

Co należałoby poprawić na stronach internetowych ROD „Relaks”?

Na zakończenie jeszcze parę słów o stronie internetowej ROD „Relaks” - http://relaks-brzeg.pl/

Pisałem w jednych wcześniejszych artykułów, że strona nie do końca spełnia swoją rolę. Wiemy co prawda, kto zasiada we władzach ROD, dowiemy się z niej o kilku przydatnych informacjach i możemy przeczytać przedrukowane z innych źródeł artykuły o uprawie ogrodu. Jest jeszcze jedna ważna zakładka zatytułowana – Inwestycje. Wejście do tej zakładki powoduje wyświetlenie komunikatu:

„Podstrona w budowie. Za utrudniania przepraszamy”.

Prawdę mówiąc nie dziwi mnie, że ta podstrona nie działa, bo co można w niej ująć jeżeli nie przewiduje się, mimo ponad 60 tysięcy zebranych składek żadnych inwestycji do następnego walnego zebrania działkowców.

Taki sam komunikat pojawia się po próbie wejścia do podstron: Nasze osiągnięcia i Historia ROD. Szkoda, że te tzw podstrony są jeszcze nie gotowe, bo są ważne. Strona internetowa funkcjonuje od lutego br. może przydałoby się zapełnić te podstrony?

Ważny komunikat:

16 listopada (środa) o godzinie 21.50 w I programie TVP wyemitowany zostanie kolejny reportaż Pani Aliny Suworow w programie „Magazyn Śledczy Anity Gargas”. Tematem reportażu będą nieprawidłowości w Polskim Związku Działkowców.

Jeżeli macie jakieś wątpliwości co do funkcjonowania Waszego ogrodu, macie ciekawe obserwacje i spostrzeżenia piszcie na adres: ogrodnikleszek@brzeg24.pl lub dzwońcie do Redakcji Panoramy.

Top