Saturday 20, Jan 2018

Blog ogrodniczy - Ogrodnik Leszek

Obrazek użytkownika Leszek

Jeszcze o rozliczeniach w ROD za 2015 r.

Interwencja Pana Zbyszka z ROD Słoneczna

Znowu powracam do sprawy rozliczeń. Nic nie zapowiada, żeby udało się to zakończyć. W ostatnim numerze Panoramy pisałem, że Pan Zbigniew z ROD Słoneczna przy Tęczowej interweniował w Zarządzie Okręgowym PZD w Opolu w sprawie zaniechania podania do publicznej wiadomości rozliczeń za 2015r. przez Zarząd ROD „Brzeg” w Brzegu z siedzibą przy ul. Prochowej. Zarząd ROD nie dopełnił swoich obowiązków tym zakresie, a termin minął 1 lipca br.
Pan Zbigniew otrzymał odpowiedź z okręgu i przekazał ją redakcji Panoramy. 

Świadome działanie czy pomyłka?

Zastanawiającym jest to, że Prezes Zarządu Okręgowego potwierdza taki obowiązek Zarządów ROD w tym zakresie i powołuje się na zapisy Ustawę z 13 grudnia 2013r. a w końcu swojego pisma pisze, że jest to nowy(???) obowiązek i mogło to umknąć zarządowi kierowanemu przez Pana Prezesa Stefana Chochołowicza.
Ustawa weszła w życie 1 stycznia 2014r. To jak można nazwać ten przepis nowym skoro takie rozliczenia zarząd winien już sporządzić i podać do publicznej wiadomości w 2014 za 2013 i w 2015 roku za 2014 rok?
Tłumaczenie tego zaniedbania tym, że jest to nowy przepis może być kwestią swoistej solidarności, bo Pan Prezes Stefan Chochołowicz jest członkiem Zarządu Okręgowego PZD w Opolu, a także członkiem Okręgowej Komisji Konkursowej w tym samym zarządzie.
Pan Zbigniew liczy na to, że interwencja Opola będzie skuteczna i wkrótce działkowcy dowiedzą się na co wydano ich składki w 2015 r.
Przy okazji dodam, że w Zarządzie Okręgowym PZD w Opolu mamy jeszcze dwóch przedstawicieli z Brzegu. Członkiem prezydium Zarządu Okręgowego jest Prezes ROD „Relaks” Pan Jerzy Zakrzewski, który jest jeszcze członkiem Komisji Inwestycyjnej. Pan Baranowski Stefan z ROD „Transportowiec” zasiada w Komisji Odznaczeń i Wyróżnień.

Bywa też tak w PZD

Mam też pozytywny przykład działalności Komisji Rewizyjnej w PZD. Z informacji zamieszczonej na stronie http://polskalewica.pl  wynika, że Krajowa Komisja Rewizyjna PZD oraz zespół specjalistów z Krajowej Rady PZD przeprowadził kontrolę Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD. Kontrola wykazała, że na Okręgowy Zjazd Delegatów, który odbył się 13 czerwca 2015r. w Pałacu Kultury wydano kwotę  212 745,52zł. W zjeździe wzięło udział 391 osób. Ciekawszymi pozycjami wydanej kwoty jest: catering  - 48 950 zł, wydruk materiałów ze zjazdu  - 40 268,57 zł, wynajem sali  - 27 514,41 zł i do tego wynajem krzeseł, stołów, mikrofonów – 18 413,10 zł. Czy to może być prawda?
Chciało by się powiedzieć, każdy orze jak może, a grosz społeczny wydaje się łatwą ręką. Wracając do naszego podwórka, ciekawy jestem ile pieniędzy wyda Opolski Zarząd Okręgowy PZD na obchody Okręgowych Dni Działkowca, które odbędą się 10 września br. Na uroczystości zaproszeni zostali wszyscy Prezesi ROD Okręgu Opolskiego PZD. 

  • Tytuł: Jeszcze o rozliczeniach w ROD za 2015 r.
  • Autor:
  • Data: 25/07/2016
  • Tagi:
Top