Monday 11, Dec 2017

Blog ogrodniczy - Ogrodnik Leszek

Obrazek użytkownika Leszek

Relacja z Gardenia 2016 Poznań + zdjęcia

GARDENIA 2016 – przebudzenie wiosny

Jubileuszowe X Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016 już są za nami. Mogłem być tam tylko drugiego dnia tej przedwiosennej imprezy, choć trwała ona od czwartku do soboty. Ostatni dzień był przeznaczony dla publiczności, co zastanawia bo gdyby targi trwały jeszcze w niedzielę na pewno nie zabrakłoby tłumów zwiedzających, bo i w pierwsze dwa dni zarezerwowane dla tzw. branży było tłoczno.

Miałem w pamięci ubiegłoroczny dojazd do targów, wyjechałem wcześniej, licząc na lepszy dojazd i znalezienie wolnego miejsca na parkingu targów - udało się, byłem w środku tuż po 9, bez kłopotu z dojazdem i z dobrym miejscem na samochód. Mogło mi w tym pomóc, co jest charakterystyczne dla drugiego dniu targów, zmęczenie „pierwszego dnia” wystawców i zwiedzających. W końcu organizacja stoiska wystawienniczego i wieczorne spotkania wyczerpują i nie ułatwiają porannego wstawania.

mapa gardenia poznań

Stoiska targów rozlokowano, w miarę tematycznie w kilku halach wystawienniczych. Drugi dzień obfitował w wiele imprez towarzyszących targom. Wspomnę tylko o niektórych z nich: Otwarty Konkurs Kwiaciarski, porady ekspertów „OGRÓD MARZEŃ TWORZONY Z PASJĄ", Aranżacje Ogrodowe zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, Prezentacja Projektów Uczestników Warsztatów dla projektantów ogrodów, zorganizowane przez Katedrę Sztuki Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, to niektóre z nich.

konkursy gardenia poznań

gardenia prace konkursowe

praca konkursowa gardenia 2016

Co mi się podobało na targach?

Po pierwsze: to, że się dużo działo. Jeżeli ktoś przyjechał obejrzeć stosika, trochę pogadać o nowościach, wejść na wybrane warsztaty to czasu wystarczyło na jeden dzień.

Po drugie: można było spotkać, w końcu to jubileuszowa edycja, wiele osobistości ogrodniczych z telewizji, w tym twórców programów Rok w ogrodzie i Maja w ogrodzie. Nie dane było mi spotkać ani Pani Mai POPIELARSKIEJ, ani Pan Witolda CZUKSANOWA i Marka JEZIERSKIEGO. Spotkałem za to Pana Łukasz ŁUCZAJA  popularnego botanika i  popularyzator przyrody, autora strony www.luczaj.com

Ogrodnik Leszek i Łukasz Łuczaj

Jak zwykle na GARDENII, można było kupić sprzęt i narzędzia ogrodnicze, rośliny, podłoża, nawozy, ulepszacze glebowe, a nawet sadzonki i nasiona.

wystawa gardenia

nasiona gardenia

polan gardenia

Trzecie Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

Po trzecie. Perłą w koronie targów było trzecie już Spotkanie Blogerów Ogrodniczych zorganizowane przez niezastąpionych ich twórców Łukasz SKOPA, redaktora bloga Bez-Ogródek i Wojciecha WARDECKIEGO redaktora bloga w-ogrodzie.com

3 spotkanie blogerów ogrodniczych

Spotkania to jak zwykle świetna okazja do poznania blogerów i twórców fanpegów z branży ogrodniczej, wymiana doświadczeń i poszukiwanie inspiracji dla swojej twórczości. Ta dwudniowa impreza przyciągnęła tłumy i pozwoliła spotkać się z koleżankami i kolegami, na co dzień znanymi z facebooka i licznych grup dyskusyjnych. Spotkanie to, też liczne prelekcje prowadzone przez uznane w środowisku osoby związane z ogrodami.

Wzorem poprzednich edycji, uczestnicy spotkania nagrodzili trzy stoiska targowe za ich aranżację i komunikatywną prezentację dla zwiedzających. W tym roku Złota Statuetka Blogerów Ogrodniczych przyznana została rodzinnej Szkółce Drzew, Krzewów i Róż – Wybiccy z Poznania  www.wybicki.pl

Poziom spotkań blogerów jest z roku na rok jest coraz wyższy, przybywa jego fanów i rośnie prestiż dla środowiska blogerów, którzy mają, moim zdaniem coraz większy wpływ na wystawców i trendy ogrodnicze. Zobaczymy czy ta tendencja utrzyma się i na kolejnych tego typu imprezach.

W pamięci pozostanie mi też spotkanie z twórcami Przepisu na Ogród https://www.facebook.com/przepisnaogrodmagazyn

Szczególnie dziękuję za miłe spotkanie i pogawędkę z Panią Martą SUTA Redaktor Naczelną tego popularnego miesięcznika ogrodniczego, a także z Panią Katarzyną STEC Redaktor Burda Media Polska.

ogrodnik leszek gardenia

Cieszę się też z serdecznych spotkań z gigantami blogów, skupionymi wokół Zielonej Masy.

Bardzo Wam dziękuję Koleżanki i Koledzy.

Do zobaczenia na kolejnych targach, te mocno zapadną w mojej pamięci.

  • Tytuł: Relacja z Gardenia 2016 Poznań + zdjęcia
  • Autor:
  • Data: 29/02/2016
  • Tagi:
Top